Мама&Папа
Слухай маму

Великий піст

Що можна їси в пост. Де в Києві є пісні страви. Календар харчування по днях.
В цьому році Великий піст в Україні почнеться 15 березня і закінчиться 1 травня. Це головний і найбільш строгий православний піст.
В цей час потрібно відмовитись від усієї їжі тваринного походження.
В понеділок, середу та п'ятницю потрібно притримуватись сухоєдіння. У ці дні можна вживати воду, фрукти, компоти та овочі.
У вівторок та четвер - горячу немасну їжу, а в суботу та неділю - їжу з рослинним маслом.
Звісно такий раціон підійде не всім.
Я не рекомендую вагітним, дітям і тяжко хворим притримуватись такого строгого посту. Достатньо буде відмовитись від м'яса, якщо немає спеціальних показань від лікарів.
Доречі можна обмежити себе в солодощах і тоді піст носитиме не лише духовний характер, а й дозволить скинути вам зайві кілограми.

Що можна їсти в піст

Важливо підготуватись до посту заздалегідь. Наприклад, в нашій сім'ї є свій веган - мій син. Для нього піст не закінчується ніколи. Але для людей з традиційним типом харчування такий різкий перехід на їжу без м'яса, яєць і молочних продуктів може виявитись досить складним.
Ваш раціон повинен включати багато бобових. Такі традиційні для нашої кухні продукти, як квасоля, горох або сочевиця не тільки дуже смачні, але й містять багато білків. Відомо, що в середньому людині потрібно споживати 50-60 г білка в день. Цікаво, що в 100 грамах сочевиці міститься 24 грами білків, що на 7 грамів більше ніж в яловичині. Саме тому, коли ми створювали лінійку пісних і веганських продуктів одним з головних інгрідієнтів в нас були сочевиця. В нас ви можете замовити дуже смачні сочевичні котлети або пельмені з сочевицею. І всі ваші потреби в білках під час посту будуть закриті.

Гриби

В українській кухні гриби займають особливу місце. Гриби не лише смачно, а й корисно. Не дарма їх називають "другим м'ясом".
Доречі в нас ви можете замовити і скуштувати пельмені з грибами.

Каші

Ще з дитинства ми з вами звикли, що каші це корисно. І справді, в кашах дуже багато вітамінів, кальцію, який вам дуже знадобиться, тому що під час посту не можна вживати молочні продукти. А саме з сирів і молока люди отримують найбільше кальцію.
До того ж високий вміст вуглеводів робить каші найкращим джерелом енергії для організму.
Тому - побільше каш і буде вам щастя.
А ще українцям дуже просто дотримуватись посту, тому що в нас є наші національні вареники. В Мама і Папа ми готуємо дуже багато пісних вареників.
А ще, в наших кафе є пісне (веганське) меню тому, тому, якщо ви живете в Києві або в ЖК Софія - обов'язково завітайте до нас в гості.

Меню на кожен день

Напишіть мені в соцмережах, якщо вам цікаві пісні страви - я з радістю поділюсь смачними рецептами.
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Як вас звати?
Ваш телефон
Ваша адреса
Коментар до замовлення
Пожалуйста, задайте значение ShortName в настройках блока